środa, 20 czerwca 2018 13:13

Kradła prąd - teraz czekać ją będzie spora kara

 
Kradła prąd - teraz czekać ją będzie spora kara archiwum redakcji

Policjanci ujawnili w jednym z mieszkań nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. 51-letnia właścicielka lokalu odpowie za kradzież prądu.

Gnieźnieńscy dzielnicowi systematycznie prowadzą działania skierowane przeciwko osobom nielegalnie pobierającym energię elektryczną. W związku z podjętą w poniedziałek, 18 czerwca br. interwencją policjanci przeprowadzili kontrolę budynku przy ulicy Grunwaldzkiej w Gnieźnie. Tam, w jednym z mieszkań ujawnili kradzież energii elektrycznej. 

W lokalu zastano 51-letnią właścicielkę. Na miejsce przybyli pracownicy firmy Enea, którzy potwierdzili, że doszło do samowolnego załączenia zasilania. Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór prądu - jego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

  • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 21 czerwca 2018 08:46 napisane przez Jam_Jest

    Oczywiście nie staję w obronie osoby, która dopuszcza się tego karalnego czynu, ale wydaje i się, że kiedyś inkasenci byli bardziej wiarygodni niźli dzisiaj. Kiedyś inkasent przychodził spisać stan zużycia energii i osoba zamieszkująca lokal, w którym zostało odczytane zużycie energii, mogła w każdej chwili sprawdzić rzetelności spisania. Niestety, dzisiaj panowie inkasenci przychodzą w różnych terminach i wcale nie ma pewności, czy spisanie licznika ze wskazaniem prawidłowym zużycie energii, jest zgodne ze stanem wskazania.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane