Wydrukuj tę stronę
czwartek, 17 maja 2018 07:51

Trzy osoby ranne po wypadku koło Żelazkowa

 

W czwartkowy, wczesny ranek, na drodze między Gnieznem a Żelazkowem doszło do silnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 

Do zdarzenia doszło 17 maja około 6:30, na drodze wojewódzkiej nr 260, na zakręcie tuż za Lasem Jelonek. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na łuku szosy miało miejsce zderzenie samochodu osobowego marki BMW oraz Ford Focus, w wyniku którego pierwszy z pojazdów wypadł do rowu, a drugi zatrzymał się po przeciwległej stronie szosy.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Gniezno, jeden OSP Niechanowo oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego - jeden z Witkowa i dwa z Gniezna. Po dotarciu okazało się iż kierująca Fordem Focus jest zakleszczona w pojeździe i odniosła wiele obrażeń. Od razu rozpoczęto jej wydobywanie przy pomocy narzędzi hydraulicznych, co jednak zajęło ponad 40 minut łącznie z udzieleniem pierwszej pomocy, zanim kobieta trafiła do karetki zespołu ratownictwa medycznego. Ostatecznie z miejsca wypadku do szpitala w Gnieźnie skierowano trzy osoby biorące udział w zdarzeniu - w tym też dwie z BMW, które odniosły lżejsze obrażenia.

Dokładne okoliczności wypadku ustali policja. Droga na czas prowadzonych działań była zupełnie zablokowana.

Galeria

14 komentarzy