czwartek, 17 maja 2018 07:51

Trzy osoby ranne po wypadku koło Żelazkowa

 

W czwartkowy, wczesny ranek, na drodze między Gnieznem a Żelazkowem doszło do silnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 

Do zdarzenia doszło 17 maja około 6:30, na drodze wojewódzkiej nr 260, na zakręcie tuż za Lasem Jelonek. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na łuku szosy miało miejsce zderzenie samochodu osobowego marki BMW oraz Ford Focus, w wyniku którego pierwszy z pojazdów wypadł do rowu, a drugi zatrzymał się po przeciwległej stronie szosy.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Gniezno, jeden OSP Niechanowo oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego - jeden z Witkowa i dwa z Gniezna. Po dotarciu okazało się iż kierująca Fordem Focus jest zakleszczona w pojeździe i odniosła wiele obrażeń. Od razu rozpoczęto jej wydobywanie przy pomocy narzędzi hydraulicznych, co jednak zajęło ponad 40 minut łącznie z udzieleniem pierwszej pomocy, zanim kobieta trafiła do karetki zespołu ratownictwa medycznego. Ostatecznie z miejsca wypadku do szpitala w Gnieźnie skierowano trzy osoby biorące udział w zdarzeniu - w tym też dwie z BMW, które odniosły lżejsze obrażenia.

Dokładne okoliczności wypadku ustali policja. Droga na czas prowadzonych działań była zupełnie zablokowana.

14 komentarzy

 • Link do komentarza szofer poniedziałek, 21 maja 2018 09:26 napisane przez szofer

  @jarry - forum to nie przesłuchanie prokuratorskie i skoro ktoś pisze, że widzial i wie, to niech sobie pisze. Pewnie tak widział i tak uważa. Jeden z kierowców na pewno zawinił i ten fakt nie ulega wątpliwości.

 • Link do komentarza larry poniedziałek, 21 maja 2018 07:40 napisane przez larry

  Do Mala:
  Czy w trakcie prokuratorskiego przesłuchania będziesz też taka dobrze poinformowania?
  A może zasłonisz się brakiem pamięci?
  A może bronisz swojego , partnera/męża/brata który kierował BmW ?
  Jak to z tobą jest ?!

 • Link do komentarza Mala sobota, 19 maja 2018 14:04 napisane przez Mala

  Jesli ktos nie wie i nie byl na miejscu wypadu to niech sie nie udziela i nie komentuje Ja akurat duzo.wiem na temat tego co sie stalo wiec najlepiej wiem Akurat tak sie sklada ze fordem zawinila kobieta !Wiecej nie bede nic mowic bo nie warto ! I drogi remigiuszu osoby z bwm dosc wczesnie wyjechaly zeby zdazyc!!!!

 • Link do komentarza lisek piątek, 18 maja 2018 08:56 napisane przez lisek

  Poduszki boczne w fotelach się nie otworzyły! Zwróćcie uwagę na to 3 od końca zdjęcie

 • Link do komentarza oli czwartek, 17 maja 2018 20:34 napisane przez oli

  Schredder,chyba trafiłeś w sedno:)

 • Link do komentarza Mati20121989 czwartek, 17 maja 2018 17:45 napisane przez Mati20121989

  A jeszcze wczoraj wieczorem odwoziłem znajomego do Witkowa ta droga i tak mi przyszlo na mysl ze nie bylo dawno wypadku w tym miejscu a tu niestety taka nie mila sytuacja...

 • Link do komentarza Schredder czwartek, 17 maja 2018 15:43 napisane przez Schredder

  A właśnie się mylicie, bo gdyby jechali jeszcze szybciej, to minęli by się na prostym odcinku drogi a nie na zakręcie, i do zderzenia by nie doszło.
  jeśli szukać dalej, to jeżeli by się nie urodzili, to by w ogóle nie jechali i też wypadku by nie było...

 • Link do komentarza Wxd czwartek, 17 maja 2018 15:38 napisane przez Wxd

  Wiadomo czyja wina? I skąd te osoby?

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 17 maja 2018 13:47 napisane przez rezigiusz

  @qwerty zdziwił byś się ale skoro wiesz lepiej no to cóż, Pamiętaj że tam jest znak napisze dużymi literami ''DO'' 60 km/h i powtórzę to ze te znaki z obu stron nie są dla ''widzimisię'' zarządcy drogi. Do tego warunki pogodowe dziś z rana nie były za rewelacyjne. Wystarczy wyjechać wcześniej i nie trzeba się spieszyć a dojedzie się całym i zdrowym

 • Link do komentarza Korzen czwartek, 17 maja 2018 12:52 napisane przez Korzen

  Na 90 % ford mial robiony przeszczep ze tak go zgniotlo

 • Link do komentarza qwerty czwartek, 17 maja 2018 12:36 napisane przez qwerty

  @rezigiusz - widadć facet że nie masz prawka, albo nigdy autem nie jeździłeś. Wątpię żeby pędzili. Gdyby jechali ponad 60 to by zbyt wiele z nich nie zostało. I skończ już komentować bo to żałosne jest!

 • Link do komentarza Marcin czwartek, 17 maja 2018 12:35 napisane przez Marcin

  No i znów na tej trasie wypadek...

 • Link do komentarza szofer czwartek, 17 maja 2018 09:39 napisane przez szofer

  Powierzchnia szosy mokra , łuk spory, kierowcy pędzili pewnie do pracy i nieszczęście gotowe. Niestety, wielu tam pędzi zbyt szybko nie majac widocznosci.

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 17 maja 2018 08:37 napisane przez rezigiusz

  Cóż widac iż obaj kierowcy powinni iść. do "okulisty" bo nie bez przyczyny z obu kierunków przed tym zakrętem jest ograniczenie prędkości. do 60kn/h podkreślę"do" a nie 60 km/h a z reguły więcej.Ale co tam znaki poustawiano na złość kierującym chyba w tym miejscu.Życzę powrotu do zdrowia poszkodowanym i żeby już nie wsiadali za kółko kolokwialnie to ujmując chyba ze po tym zdarzeniu zaczną jeździć zgodnie z przepisami a warto nie raz wczesniej wyjechać aby dojechać a nie pędzić na ostatnia chwile.Pozdrawiam

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane