wtorek, 12 września 2017 07:24

Spełnią marzenie Kuby

 
Spełnią marzenie Kuby fot. Magdalena Wardęcka

Po raz kolejny na boisku Orlik w Mnichowie, w dniach od 30 września do 1 października, odbędzie się turniej charytatywny na rzecz małego Kuby.

Fundacja Mam Marzenie od lat stara się spełniać nawet te najskrytsze marzenia chorych dzieci. Wolontariusze z powiatu gnieźnieńskiego od trzech lat organizują turniej, dzięki któremu udało się spełnić marzenie sześcioletniej Zuzi z Gniezna, która chciała otrzymać laptop, a podczas drugiego turnieju dziesięcioletni Kuba pojechał na finał ligi mistrzów Cardiff. – Teraz zbieramy pieniądze dla Kuby, którego marzeniem jest to, by pojechać na mecz FC Barcelona do Camp Nou. Jest wielkim fanem sportu, spotkanie z nim było super przeżyciem, bo ten ośmioletni chłopak ma ogromna wiedzę na ten temat – mówił Mateusz Wilkosz, wolontariusz Fundacji Mam Marzenie.

Sam turniej w Mnichowie będzie podzielony na dwa dni i będzie on rozgrywał się od godziny 10:00 do 22:00. W niedzielę od 14:00 do 18:00 przeprowadzona zostanie faza finałowa. Podczas turnieju będą przeprowadzane loterie fantowe i licytacje. Na rzecz Kuby będzie można wylicytować m.in. poduszki, kubki z Fundacji Mam Marzenie, sesję zdjęciową ufundowaną przez FotoStube, nagrody z MjSport oraz gadżety z Klubu Lech Poznań. Będzie piłka z podpisami Arkadiusza Milika, koszulka z podpisami członkami Lecha Poznań. W niedzielę od godziny 15:00 do 17:00 na korcie tenisowym na Orliku odbędą się zajęcia Zumby.

Kuba choruje na białaczką. Czekaja go dwa miesiące intensywnego leczenia. – Chciałam podziękować wszystkim, którzy pomagają spełniać dzieciom marzenia. Moje dziecko nie ma w tym momencie życia normalnego, nie powróciło do szkoły 4 września. Jak każde dziecko Kuba ma marzenia, a one dodają mu siły w walce z chorobą – mówiła mama chłopca.

Zapraszamy na turniej, który pomoże Kubie spełnić jego największe marzenie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane