środa, 21 czerwca 2017 17:39

Truskawkowe pole zagościło przed Starostwem

 
Truskawkowe pole zagościło przed Starostwem fot. Magdalena Wardęcka

Do piątku 23 czerwca przed Starostwem będzie można zakupić truskawki i nie tylko od przedsiębiorców z powiatu.

Po raz trzeci Starostwo Powiatowe we współpracy z Centrum Kultury Scena to Dziwna i przedsiębiorcami z powiatu, zorganizowało akcję „Truskawkowe pole miodem płynące i dużo więcej”.

Celem akcji jest propagowanie wytworów od lokalnych rolników. Bohaterką akcji jest oczywiście tytułowa truskawka, bo to właśnie stoiska z tym znajdują się przede wszystkim przed starostwem. W tym roku można jednak zakupić także miód i wyroby z koziego sera. – Cieszymy się i dziękujemy producentom za uczestnictwo. Możemy promować to co nasze, a tutaj bezpośrednio z pola truskawki idą do konsumenta – mówiła starosta Beata Tarczyńska.

Podczas pierwszego dnia wydarzenia można było zasmakować truskawek i dokonać degustacji różnych dań przygotowanych przez uczniów ZSP nr 1.

W dniach 22 i 23 czerwca truskawki przed starostwem będzie można zakupić w godzinach od 8:00 do 14:00

3 komentarzy

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 21 czerwca 2017 22:23 napisane przez rowerzysta

  Swietny pomysł.
  Truskawki się sprzedaje w ciągu roku zaledwie przez miesiąc. Ciesze się, że starostwo wspiera rodzime rolnictwo choćby w ten sposób.

 • Link do komentarza Lala środa, 21 czerwca 2017 19:44 napisane przez Lala

  Od 8 do 14... czyli oferta dla bezrobotnych i emerytów-w razie gdyby organizatorzy nie wiedzieli-w tych godzinach ludzie są w pracy a nie na takich wydarzeniach, No chyba ze chodziło o ofertę skierowana do wymienionych wcześniej grup...

 • Link do komentarza fikus środa, 21 czerwca 2017 18:09 napisane przez fikus

  Truskawki droższe niż na targowisku. Jeśli organizują takie "coś" to powinny być ceny bardziej zachęcające, ale jeśli nie chcą się producenci wypromować to po co?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane