poniedziałek, 12 czerwca 2017 17:28

Truskawisko nie tylko z truskawkami

 
Katarzyna Jórga Katarzyna Jórga fot. Magdalena Wardęcka

Jeszcze w czerwcu rusza kolejna odsłona Truskawiska, która jest połączeniem targów i rajdu zabytkowych samochodów.

Stowarzyszenie Światowid oraz Automobil Klub Wielkopolski zapraszają na piątą odsłonę kulinarno-turystycznej imprezy pod nazwą Truskawisko, która odbędzie się w sobotę 24 czerwca w Czerniejewie. – To już piąty raz, gdy próbujemy przybliżyć  truskawkę mieszkańcom naszego powiatu, ale pokazać ją także z trochę w innym wizerunku. Nie zabraknie ponownie targu pojazdów zabytkowych, w tym roku będzie to 45 aut, z których najstarsze pochodzą z początku XX wieku. Dla fanów motoryzacji będzie to coś bardzo ciekawego. Ponadto mamy oczywiście konkurs kulinarny w siedmiu kategoriach – mówiła Katarzyna Jórga, prezes Stowarzyszenia Światowid.

Na temat zasad samego konkursu można więcej dowiedzieć się ze strony Stowarzyszenia Światowid. Poprzednie konkursy były na wysokim poziomie. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i niebanalnym mieszaniem smaków. Nagrody w tym roku ufundowała Amica i będzie nim sprzęt AGD.

Nie zabraknie pokazów i warsztatów kulinarnych, w tym roku w zmienionej koncepcji. Mianowicie na uczestników czeka wiele pokazów i warsztatów, m.in. takie prowadzone przez finalistkę Master Chef Junior, Luizę. – Mamy nadzieję, że ona ośmieli dzieci do udziału w tych warsztatach, bo wierzymy, że takich młodych kucharzy na terenie powiatu gnieźnieńskiego jest wielu – dodała. Warsztaty będzie prowadził także szef kuchni firmy Knor. - Chcemy, by tegoroczne Truskawisko było pod rodzinnym hasłem, a więc zachęcamy do udziału całe rodziny – mówiła.

Nie zabraknie rajdu rowerowego i atrakcji dla dzieci, będą tory przeszkód, a także sensoryczny plac zabaw. Po raz kolejny podczas Truskawiska będzie prezentacja funduszu stypendialnego „Młody Wielki”. – Zbieramy fundusze dla młodych i chcemy pokazać jacy stypendyści z nami byli. Mamy nadzieję że podczas kolejnego naboru pojawią się nowe osoby. Fundusze są dla młodych osób, które robią coś dla innych społecznie – dodała Katarzyna Jórga.

Zapraszamy do Czerniejewa w sobotę 24 czerwca od godziny 9:30. Rajd zabytkowych samochodów będzie przebiegał przez kilka miast, także przez Gniezno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane